Kadra

Organizatorzy wyjazdów:

 • Beata Kuchcińska – nauczyciel pełniący funkcję dyrektora Przedszkola nr 10 w Sopocie. Od wielu lat zajmuje się organizowaniem wypoczynku dla dzieci i młodzieży w formie obozów, kolonii i półkolonii. Prywatnie – szczęśliwa, żona, mama dwójki dzieci i cudowna babcia ❤ W wolnym czasie uwielbia wycieczki rowerowe!
 • Kuba Pilarski – zastępca naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Sopocie. Od ponad 10 lat zajmuje się organizacją wypoczynku w fundacji. A po pracy? Uwielbia aktywny wypoczynek! Z Kubą nie usiądziesz choć na chwilę! 🤪 A w domu? Mąż i tata 🙂 

Kierownicy wypoczynku:

 • Kuba Pilarski – ukończył kurs na kierownika wypoczynku i doskonale spełnia się w tej roli. Dodatkowo jest pracownikiem Wydziału Oświaty w Sopocie. Wieloletni wychowawca, instruktor, zastępca kierownika. Od 2016 lat pełni funkcję kierownika podczas organizowanych przez nas kolonii i obozów.

 • Weronika Schroeder  – ukończyła kurs na kierownika wypoczynku oraz  pracuje jako czynny nauczyciel w jednym z sopockich przedszkoli.  Doświadczony instruktor plastyki i wychowawca! Od 2018 roku pełni również funkcję kierownika w naszej fundacji! Od 2011 roku każde wakacje spędza z Fundacyjną Rodzinką. Co najbardziej lubi na koloniach ? Muzyczne poranki, zajęcia socjoterapeutyczne, wieczorne imprezy i kołysanki. Prywatnie jest mama dwójki dzieci poza którymi nie widzi świata, ale najbardziej spełnia się jako terapeuta neurorozwojowy.

 • Agata Kuchcińska  – ukończyła kurs na kierownika wypoczynku oraz  pracuje jako czynny nauczyciel w jednej z sopockich szkół.  Doświadczony wychowawca! Od 2019 roku pełni również funkcję kierownika w naszej fundacji! Zawodowo? Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowawczyni świetlicy w Szkole Podstawowej nr 8 w Sopocie. Nauczycielka Roku 2022 w Sopocie. Od prawie 10 lat jej serce bije z Fundacją. Nie wyobraża sobie poranka bez kawy i wieczoru bez książki. Największa fanka podchodów, gier terenowych i spacerów po lesie. Po uszy zakochana w swoim psie – Karmelku😊.

 • Zosia Opioła – ukończyła kurs na kierownika kolonii oraz pracuje jak fizjoterapeuta dziecięcy w Poznaniu. Doświadczony wychowawca i instruktor od 2019 roku pani również funkcje kierownika w naszej fundacji. Z naszą fundacją jeździ już prawie 10 lat. A prywatnie? Zosia się nigdy nie nudzi. Spędza czas bardzo aktywnie: jeździ na nartach, snowboardzie i rowerze. Dodatkowo pływa, żegluje oraz dużo podróżuje. A na kolonii zawsze jej pełno i zaraża uśmiechem niejednego.

 

Instruktorzy i Wychowawcy: 

 

 • Agnieszka Nykaza – Połetek – Pedagog specjalny, logopeda, terapeuta zajęciowy, a obecnie pracuje jako pedagog szkolny w jednej z gdyńskich szkół. Z fundacyjną rodzinką od 2017 – najpierw jako wychowawca, lecz to instruktor sztuki i plastyki okazał się jej przeznaczeniem. Jest też fundacyjnym budzikiem oraz baristą 😉 Prywatnie maluje i tworzy obrazy na drewnie. Uwielbia długie spacery, ruiny, średniowiecze oraz 4xK- kawę, książki, kino, KOTY😁

 • Karolina Kruk-Kotłowska – nasz wychowawcy grup najstarszych 🙂 Pracuje jako nauczyciel języka polskiego oraz współorganizujący proces kształcenia w jednej z gdańskich szkół podstawowych. Od 2014 roku pełni funkcję wychowawcy w naszej fundacji! Na naszych koloniach najbardziej lubi wieczorne imprezy, taniec „Hey baby” i rozmowy z kolonistami. Prywatnie jest kocią mamą dwóch kotów, które kocha nad życie. Zaraz po nich są podróże, ale zawsze powtarza, że najlepszy urlop i tak spędza z Fundacją! Jest miłośniczką dobrych książek i meczów żużla.

 

 • Małgosia Beńko – pracuje jako nauczyciel współorganizujący proces kształcenia w jednej ze szkół w Gdańsku. Dodatkowo terapeutka Integracji Sensorycznej. Od 2019 pełni funkcje wychowawcy w fundacji. Na koloniach najbardziej uwielbia poranne rozgrzewki i kolonijne tańce! Prywatnie wielka miłośniczka podróży, kotów oraz pysznego jedzonka.

 
 
 • Wioleta Roda –  nasz kolonijny wychowawca i instruktor! Od 2018 roku związana z Fundacją! 🙂 Od 17 lat pracuje w szkole, najpierw jako wychowawca świetlicy, a obecnie nauczyciel plastyki i techniki. Uwielbia wszelkie prace artystyczne: malowanie, dekorowanie, szycie, wyszywanie. Nie straszne są jej prace remontowe: tynki strukturalne, glinki weneckie, trawertyny czy układanie cegiełek! 😍  W wolnej chwili lubi czytać i spacerować. Prywatnie żona, mama dwójki dzieci i właścicielka cudnej suni – Santy! 🙂

 • Julia Bartosz – wychowawca grup najmłodszych. Pracuje jako psycholog dziecięcy w przedszkolu oraz gabinecie. Uwielbia pracę i zabawę z maluchami. Wychowawcą na fundacyjnych koloniach jest niedługo ale już nie wyobraża sobie wakacji bez nich. Najbardziej na koloniach uwielbia opowiadać dzieciom bajki na dobranoc i wchodzić w świat najmłodszych. Prywatnie lubi spędzać czas aktywnie, piec i dekorować ciasta oraz chodzić na bajki dinsneya do kina.
 
 • Mateusz Kuchciński – kiedyś uczestnik, a od 2013 roku wychowawca i instruktor sportu podczas kolonii. Powiedzieć o Mateuszu, ze kocha sport to jakby nie powiedzieć nic: biegacz, rowerzysta, a od niedawna także badmintonista.
  Od najmłodszych lat trenuje siatkówkę plażową, od niedawna również i sędziuje.
  Z Mateuszem nie usiedzicie w miejscu. To do niego należą poranne rozgrzewki. Prywatnie, wspaniały mąż cudownej żony😉

 • Tomasz Ufniarski – ukończył kurs na wychowawcę w 2021 roku. Od tego czasu co wakacje pilnuje, żeby dzieci dobrze i bezpiecznie bawiły się na koloniach. Zapalony podróżnik, który z plecakiem przewędrował zarówno beskidzkie szlaki jak i dżunglę doliny Mekongu. Wolny czas spędza aktywnie: jeżdżąc na rowerze lub nartach. Wielbiciel dobrego kina i stały bywalec stołecznych muzeów. Między turnusami studiuje kierunek lekarski w Warszawie.